HOVORY W -  informace o pořadu:

Nejen o vztahu ke svému otci, ale taky k herectví, humoru, k životu či k ženám vypráví v pořadu "HOVORY W", bavič, moderátor, herec a milovník radostí života Jiří Werich Petrášek. Sekunduje mu jako obvykle zpívající nakladatel, autor knih rozhovorů s populárními osobnostmi a vyznavač dobré muziky Pavel Mészáros. V pořadu zazní řada písniček z repertoáru Osvobozeného divadla a některé slavné české hity 50. a 60. let, které na klavír živě doprovází někdejší dvorní pianista Marty Kubišové a muzikálový autor Karel Štolba.

Součástí programu bývá také autogramiáda knihy Jiřího Wericha Petráška s názvem "Kapka do žil", která byla vydána rovněž jako audiokniha.

Program je určen pro všechny, jimž byl a je blízký humor protagonistů Osvobozeného divadla pánů Voskovce a Wericha, ale taky řady dalších osobností a jejich příběhů, o nichž se tak hezky povídá v příjemné společnosti. Hodí se jak do divadelního prostředí, tak i do klubů, kaváren, knihoven či společenských sálů domovů pro seniory.

Všichni tři protagonisté mohou v případě zájmu nabídnout také rozšířenou variantu pořadu, do něhož si pozvou některého z hostů z řad populárních či jinak zajímavých osobností z řad svých přátel. 

Jiří Werich Petrášek

Jiří Werich Petrášek se původně jmenoval Jan, po svém biologickém otci Janu Werichovi. Teprve když se jeho výchovy ujali manželé Petráškovi, bylo mu jméno změněno na Jiří. Kdo je jeho skutečným otcem se dověděl až ve svých čtyřiadvaceti letech. Je vystudovaný inženýr-ekonom, v tomtéž oboru dlouhá léta působil jako pedagog, přednášel na několika vysokých školách a před odchodem na penzi působil jako ředitel Evropské obchodní akademie v Děčíně. V umělecké profesi pracoval jako moderátor a glosátor v Českém rozhlase, současné době účinkuje jako dabér, herec či moderátor. V roce 2017 se setkal s Pavlem Mészárosem, v jehož nakladatelství vydal knihu "Kapka do žil". Od té doby také společně jezdí po republice s pořadem "Hovory W". Po svém otci zdědil nejen smysl pro humor, ale taky neuvěřitelnou podobu. Má rád dobré jídlo a po něm si po zdařilém představení s Pavlem rád dopřeje dobrý doutník.


Pavel Mészáros

Pavel Mészáros se původně věnoval přírodním vědám a měl se stát pedagogem. Po Listopadu 89 si však jako jeden z prvních vydavatelů založil vlastní nakladatelství, jehož vedení se věnuje dosud. Specializuje se na válečnou literaturu a literaturu faktu, či na knihy o populárních osobnostech našeho uměleckého světa, s nimiž si rád povídá a píše rozhovory. Knižní formou tak vyšel například životní příběh poslední žijící domácí přítelkyně a hospodyně Jana Wericha Evy Tůmové, vzpomínková kniha vydaná k padesátiletému výročí uvedení první české černobílé Popelky s Evou Hruškovou, ve spoluautorství pak knížka ke kulatým narozeninám naší nejslavnější čarodějnice Petry Černocké s názvem "Saxana". Od dětství ho zajímala hudba, jako kluk se učil hrát na klavír, ale nejvíc ho přitahoval zpěv, což je pro něho dodnes velké hobby a jazzové či swingové hity si rád zazpívá i při představeních. Má rád dobré jídlo a po něm si po zdařilém představení s Jiřím rád dopřeje dobrý doutník.


Karel Štolba

Karel Štolba je výraznou hudební osobností, kterou nejdete i v hudebních slovnících. Už jako pětiletý začal hrát na housle. Jeho otec, rozhlasový dramaturg a vynikající pianista v Ústí nad Labem v šedesátých letech minulého století založil legendární jazzovou skupinu Jazz Combo. Díky otci a lásce k jazzu později vyměnil housle za piáno a stal se postupně členem řady hudebních skupin, s nimiž doprovázel skutečně významná jména naší hudební scény. Dlouhá léta například spolupracoval se skupinou Golem, s Josefem Lauferem, Petrou Janů, či s Karlem Černochem. Po vojně strávil rok uměleckého života po boku slovenské dvojice Julia Satinského a Milana Lasici. Je autorem muzikálu "Touha jménem Einodis", na němž spolupracoval s Anetou Langerovou a Marií Kubišovou. Do rozhodnutí Marty Kubišové ukončit pěveckou dráhu ji doprovázel na jejích koncertech. Již následující rok přijal nabídku na spolupráci v pořadu HOVORY W.   

Délka pořadu cca 90 minut, po představení lze uspořádat autogramiádu s možností zakoupit si knihu či audioknihu.